آشنایی با محیط نرم افزار ادیوس

در این آموزش برای شروع  آشنایی با محیط نرم افزار ادیوس را با هم مرور می کنیم و یاد می گیرید که پنجره های مختلف نرم افزار ادیوس شامل چند قسمت است و هر قسمت شامل چه زیر مجموعه و منو هایی برای انجام عملیات های مختلف روی تدوین هست .

آشنایی با محیط نرم افزار ادیوس

 

 

آشنایی با محیط نرم افزار ادیوس

نرم افزار ادیوس با توجه به روانی کار و اینترفیس نرم افزار قابلیت تغییر و جابجای هر یک از پنجره ها در موقیعت های مختلف را برای شما به سادگی فراهم میکند که می توانید به دلخواه خود چیدمان و تدوین خود را شروع کنید.

آشنایی با محیط نرم افزار ادیوس

در این آموزش معرفی اجمالی بخش مانیتور نرم افزا ادیوس می پردازیم و به صورت کوتاه توضیح میدهیم که از این پنجره در تدوین کار چه استفاده ای می توان کرد.

پنجره های مختلف نرم افزار ادیوس شامل پنجره مانیتور با منو های اصلی ادیوس،پنجره بین با زیر تب های افکت،مارکر و جستجو ،آشنایی با پنجره تایم لاین ادیوس،پنجره information می باشد .

این بخش از آموزش پایه ورود شما به کار با نرم افزار ادیوس می باشد و لازم است تا قبل از شروع دروس بعدی حتما با محیط و بخش های مختلف نرم افزار ادیوس آشنا باشید.


شرح متنی درس آشنایی با محیط نرم افزار ادیوس و ابزار های آن

نرم افزار ادیوس از چهار پنجره اصلی شامل پنجره های Monitor – Bin – Timeline – Information تشکیل شده است که با هم بصورت اجمالی برای شما شرح می دهیم .

  • آشنایی با پنجره مانیتور ادیوس – Monitor

از پنجره های اصلی نرم افزار ادیوس می باشد که شما محتوای هر کلیپ ویدیویی و تصویری را می توانید مشاهده و در ثورت نیاز در همین پنجره قبل از وارد به ادیوس ادیت کنید. این بخش از بخش با نام PLR – REC تشکیل شده است که هر کدام برای استفاده ای در رویه تدوین به کار گرفته می شود که در درس بعدی بیشتربا این بخش و عملکرد هر یک از این بخش ها آشنا خواهید شد.

 

مطلب پیشنهادی دیگر : ایجاد تایم لاین جدید در ادیوس

  • آشنایی با پنجره Bin ادیوس 

یکی دیگر از پنجره های مهم و پرکاربرد می باشد که در حالت معمول نرم افزاری شامل سه بخش افکت ها،مارکرها و جستجو می باشد . این پنجره به عنوان ترمینال رودی و خروجی نرم افزار ادیوس محسوب می شود که شما می توانید محتویات پروژه های تدوین را یضورت مرتب دسته بندی و تدوین کنید .

  • آشنایی با پنجره تایم لاین ادیوس – Timeline

کار این بخش انجام پخش و نمایش عملیات های تدوین بصورت آنی و لحضه ای می باشد که در پنجره مایتور می توانید نتیجه را مشاهده کنید . شامل لایه های ویدیویی،صدا و متن می باشد که شامل تنظیمات به خود برای کمنترل بیشتر روی کلیپ ها می باشد .

  • آشنایی با پنجره تایم لاین ادیوس – Information

بخش تنظیمات و انجام عملیات های تنظیم افکت ها و محل قرار گیری بخش مهم Layouter ld می باشد که در درس های بعدی با این بخش در رویه تدوین و ساخت کلیپ بیشتر آشنا و کار خواهیم کرد .


مشاهده آموزش ویدیویی درس دوم


0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید