استاندارد سازی آهنگ برای طراحی کلیپ

استاندارد سازی آهنگ برای طراحی کلیپ  یکی از نکاتی است که خیلی از دوستان سازنده کلیپ باید رعایت کنند تا یک کار ایده آل را ارایه دهند . شاید بپرسید که منظور از استاندارد سازی آهنگ به چه صورت می باشد ؟

استاندارد سازی آهنگ برای طراحی کلیپ

 

 

استاندارد سازی آهنگ برای طراحی کلیپ

اگر کلیپ های قدیمی آماده که با نرم افزار ادیوس نسخه های پایین مانند ادیوس 5 یا 6 کار شده باشند سر و کار داشته باشید گاها پیش می آید که آهنگ استفاده شده در کلیپ در پروژه فراخوانی نمی شود !؟

مشکل زمانی حادتر می شد که شما این کلیپ را با ادیوس های نسخه 7 و 8 باز می کنید و می بینید برخی ارور و مشکلات در داخل پروژه وجود دارد که باید نسبت به رفع آن اقدام کنید.

 

برای حل چنین موارد مشکلاتی در بحث های بعدی خواهیم پرداخت ،اما در این مطلب قصد داریم روش استاندارد سازی آهنگ انتحابی برای طراحی یک کلیپ را برای شما از ساسله آموزش های مقدماتی و مبانی طراحی کلیپ یاد دهیم.

مشاهده آموزش بصورت کامل ملزم تهیه عضویت ویژه می باشد تا تصاویر و توضیحات نمایش داده شود .

 

این سبک و روش در کلیپ های تولیدی لیناسافت « این لینک » مورد استفاده قرار گرفته و صرفا این یک تجربه و ایده شخصی می باشد که به عنوان پیشنهاد داده می شود و شما می توانید حتی بیخیال این آموزش باشید.

طراحی کلیپ و استاندارد سازی آهنگ در نرم افزار ادیوس

 

مراحل بهینه سازی و استاندار سازی آهنگ

 

  • مرحل اول : میکس اولیه آهنگ

  1. برخی آهنگ ها اگر مورد پسند شما باشد ممکن دارای بک معرفی از خواننده و سازنده موسیقی باشد که پیشنهاد می شود این متن را از روی موسیقی حذف کنید .
  2. سپس موسیقی را یکبار گوش کنید و اگر طول آهنگ بیشتر است با بریدن و کوتاه کردن برای کلیپ بهینه کنید . پیشنهاد می شود از موسیقی های دارای بیت ریت بالا 320 استفاده کنید تا افت کیفی کمتری داشته باشید.
  3. سعی کنید از موسیقی استفاده کنید که زیاد بولد نباشد یعنی بازاری نباشد که در همه جا به آن گوش و استفاده نمایند. البته اگر قصد تهیه کلیپ بازاری را دارید از این مرحله رد شوید
  4. موسیقی و آهنگی انتخاب کنید که دارای ریتم منظم باشد به عبارتی بتواند به شما کمک کند تا ضرب آهنگ های مناسبی را بگیرید . برای گرفتن ضرب آهنگ در آموزش های تخصصی کلیپ سازی این لینک  توضیح داده ایم.
  5. بعد از اتمام و مشخص کردن آهنگ یک حروجی با فرمت AC3 تهیه و و بعد از رندر از این فرمت برای ساخت کلیپ استفاده کنید.

همچنین یک آهنگ انتخابی مناسب هم برای نمونه قرار دادیم که می توانید با گوش دادن به مفهوم این مقاله پی ببرید.


نمونه آهنگ مناسب ساخت کلیپ :

2/5 (1 Review)
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید