ایجاد تایم لاین جدید در ادیوس

در این آموزش بصورت عملی یاد می گیرید چگونه چندین سکانس همزمان در نرم افزار ادیوس برای تدوین فیلم در نرم افزار ادیوس باز کنید. هر سکانس یک تایم لاین جدید می باشد که می تواند به شما کمک کند همزمان در داخل یک پروژه از چند سکانس استفاده نماید.

ایجاد تایم لاین جدید در ادیوس

 

 

ایجاد تایم لاین جدید در ادیوس

فرض کنید سریال دستانی شما قرار است در شش قسمت تدوین شده و پخش شود، پس شما نیز باید شش عدد تایم لاین (Sequence) برای پروژۀ خود باز کنید. برای این کار، ابتدا بر روی فولدر root در پانل سمت چپ پنجرۀ Bin کلیک کرده و آن را انتخاب کنید.

  • روش ساده ایجاد سکانس های مختلف در ادیوس

سپس پنج بار به صورت پی در پی، دکمه های Shift + Ctrl + N  صفحه کلید را فشار دهید (و به منوی File رفته و گزینه های New>> Sequence را انتخاب کنید) در نتیجه علاوه بر آنکه پنجرۀ تایم لاین شما دارای شش زبانه به نام های Sequence1 ، Sequence2 ، Sequence3 ، Sequence4 ، Sequence5 و Sequence6  می شود، آیکون های این شش سکانس نیز در پانل سمت راست پنجرۀ Bin (در فولدر root) ظاهر می شود.


ایجاد تایم لاین جدید در ادیوس

 

یک پروژه (سریال داستانی) ممکن است حاوی تعداد زیادی از این سکانس ها باشد که در پانل سمت راست پنجرۀ  Binنمایش داده می شوند.

 

نکته مهم درباره ایجاد تایم لاین جدید در ادیوس

اگر قبل از ایجاد یک سکانس جدید، در پانل سمت چپ پنجرۀ Bin فولدر root را انتخاب نکنید، آیکون سکانس های جدید، در لابه لای تصاویر پنجرۀ Bin ایجاد شده و از نظر شما پنهان خواهد شد. این کار در آینده شما را دچار eسردرگمی و کلافگی بسیار زیادی خواهد کرد.

درس دوم   : تنظیمات نرم افزار ادیوس

لذا پیشنهاد می شود که در همان ابتدای باز شدن پروژۀ جدید، در پانل سمت چپ پنجرۀ Bin فولدرهای مستقلی را برای تصاویر و نیز سکانس های پروژۀ خود ایجاد کنید تا علاوه بر مخفی شدن آیکون سکانس ها در فولدر root بتوانید مواد خام صوتی و تصویری برنامۀ خود را به فولدرهای مربوطه وارد کنید تا کار کردن در محیط نرم افزار برای شما خسته کننده، طاقت فرسا و بسیار وقت گیر نشود.

0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید