وارد کردن فیلم و محتوا در ادیوس

در درس وارد کردن فیلم و محتوا در ادیوس شما با شیوه های وارد کردن کلیپ و تنظیمات در پنجره bin نرم افزار ادیوس آشنا می شوید . همچنین با روش های مشاهده اطلاعات یک کلیپ و گزینه های مرتبط با پنجره ایمپورت bin تغییر رنگ و مدیریت کلیپ ها آشنا می شوید .

وارد کردن فیلم و محتوا در ادیوس

 

 

 

 

وارد کردن فیلم و محتوا در ادیوس

 

پنجرۀ Bin محل نگهداری مواد صوتی و تصویری است که قصد دارید آنها را ادیت کنید، برای ظاهر و مخفی کردن پنجرۀ Bin کراراً دکمۀ B صفحه کلید را فشار دهید و یا به منوی View رفته و گزینۀ Bin را انتخاب کنید.

 

پنجره بین در نرم افزار ادیوس

برای وارد (import) کردن نماهای صوتی و تصویری به پنجرۀ Bin ابتدا بر روی فولدر مورد نظر (برای مثال فولدر Rush) در پانل سمت چپ پنجرۀ Bin کلیک کرده و آن را انتخاب کنید تا کلیپ ها به همان فولدر وارد شوند، سپس به چهار روش زیر فایل های صوتی و تصویری موجود در هارد سیستم خود را به پنجرۀ Bin وارد (import) کنید:

۱- در محیط خالی پانل سمت راست پنجرۀ Bin دابل کلیک کنید و از طریق پنجرۀ Open به سراغ آدرس و محل قرارگیری فایل های صوتی یا تصویری خود در هارد رفته و آنها را به پنجرۀ Bin وارد کنید تا آیکون آنها در پانل سمت راست پنجرۀ Bin ظاهر شود.

۲- در محیط خالی پانل سمت راست پنجرۀ Bin کلیک راست کرده و از منوی باز شده گزینۀ Add File را انتخاب کنید و از طریق پنجرۀ Open مواد صوتی و تصویری را به پنجرۀ Bin وارد کنید.

۳- ابتدا بر روی پنجرۀ Bin کلیک راست کرده و آن را انتخاب کنید، سپس دکمه های Ctrl + O صفحه کلید را فشار دهید و از طریق پنجرۀ Open مواد صوتی و تصویری مورد نظر را از هارد به پنجرۀ Bin وارد (import) کنید.

۴- بر روی دکمۀ Add Clip واقع در بالای پنجرۀ Bin کلیک کنید و از طریق پنجرۀ صوتی و تصویری مورد نظر را از هارد به پنجرۀ Bin وارد  (import) کنید.

مطلب پیشنهادی دیگر : پنجره مانیتور ادیوس REC


در پایین پنجرۀ Open یک قاب کوچک پیش نمایش تصویر وجود دارد که با جابجایی اهرم زیر آن می توانید تصویر کلیپ های وارد (import) شونده را مشاهده کنید. اگر این اهرم را به ابتدای کلیپ برنگردانید فریم پوستر (Poster frame) کلیپ وارد شونده نیز تغییر خواهد کرد.

 

وارد کردن فیلم

وارد کردن فیلم

  • نکته : علامت دار کردن گزینۀ Show Properties موجب می شود که هم زمان با وارد کردن هر کلیپ به پنجرۀ Bin   پنجرۀ  Clip Propertiesنیز باز شود و در این صورت می توانید خصوصیات کلیپ وارد شونده را مشاهده کنید. با برداشتن این علامت، دیگر پنجرۀ Clip Properties باز نمی شود.

 

با علامت دار کردن گزینۀ Transfer to project folder می توانید کلیپ ها وارد شونده را به محل ذخیره سازی پروژۀ ادیوس و فولدر Transferred منتقل کنید، در قسمت  Commentمی توانید توضیحاتی را برای کلیپ وارد شونده تایپ کنید.

 

 

RIAL 20,000 – خرید

 

0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید