شرح راست کلیک سمت چپ Bin

آموزش مقدماتی ادیوس شرح راست کلیک سمت چپ به شرح آموزش کامل منوی راست کلیک در بخش سمت چپ نرم افزار ادیوس در پنجره Bin ادیوس می پردازد. این آموزش شامل توضیحات کامل این بخش از منو می باشد .

شرح راست کلیک سمت چپ Bin

 

 

  • شرح راست کلیک سمت چپ Bin

اگر در پانل سمت چپ پنجرۀ Bin و ترجیحاً بر روی فولدر root کلیک راست کنید، منوی زیر مجموعۀ آن به شکل زیر باز می شود:

گزینۀ New Folder: بر روی فولدر root در پنجرۀ Bin کلیک راست کرده و از منوی باز شده، گزینۀ New Folder را انتخاب کنید؛ در نتیجه یک فولدر جدید در زیر شاخۀ فولدر root ایجاد می شود. حالا می توانید نام این فولدر را به انگلیسی یا فارسی تغییر دهید.

درس قبل : شرح راست کلیک پنجره BIN ادیوس ۲

گزینۀ Open Folder: اگر در پانل سمت چپ پنجرۀ Bin بر روی فولدر root کلیک راست کرده و از منوی باز شده، گزینۀ Open Folder را انتخاب کنید، پنجرۀ Browse For Folder باز شده و از طریق آن می توانید یکی از فولدرهای موجود در هارد سیستم خود را با همۀ محتویات صوتی و تصویری اش، به پنجرۀ Bin وارد کنید.

 

شرح راست کلیک سمت چپ Bin

شرح راست کلیک سمت چپ Bin

 

گزینۀ Import: اگر قبلاً فولدرهای پنجرۀ Bin یک پروژه را ذخیره کرده باشید، اکنون می توانید به وسیلۀ گزینۀ Import فولدرهای ذخیرۀ شدۀ پنجرۀ Bin پروژۀ قبلی را (با همۀ محتویات آن) فراخوانی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ این موضوع به مبحث «ذخیره کردن فضای Bin برای استفاده در پروژه های  دیگر» در صفحات پیشین همین فصل مراجعه کنید.

گزینۀ Export: با انتخاب این گزینه می توانید فولدرهای موجود در پنجرۀ Bin به همراه محتویاتش، در هارد سیستم خود ذخیره کنید.

گزینۀ Export Html: با انتخاب این گزینه می توانید محتویات فولدرهای موجود در پانل سمت چپ پنجرۀ Bin را با فرمت صفحات وب (html) ذخیره کنید.

گزینۀ Search: با انتخاب این گزینه و یا فشردن دکمه های Ctrl + F صفحه کلید، پنجرۀ Bin Search باز شده و با استفاده از آن می توانید به جستجوی کلیپ های موجود در پنجرۀ Bin بپردازید. چگونگی جستجوی تصویر به وسیلۀ این پنجره، در صفحات پیشین همین فصل و مبحث «پیدا کردن یا جستجوی یک تصویر در پنجرۀ Bin» توضیح داده شده است.

گزینۀ Rename: با استفاده از این گزینه می توانید نام فولدرهای پنجرۀ Bin را تغییر دهید به این منظور، ابتدا بر روی یکی از فولدرهای پنجرۀ Bin کلیک راست کرده و از منوی باز شده، گزینۀ Rename را انتخاب کنید و سپس نام آن فولدر را تغییر دهید.

گزینۀ Delete: اگر بر روی یکی از فولدرهای پانل سمت چپ پنجرۀ Bin کلیک راست کرده و از منوی باز شده، گزینۀ Delete را انتخاب کنید، پنجرۀ کوچکی باز شده که در آن از شما سؤال می شود که آیا فولدر انتخاب شده پاک شود؟

به محض آنکه در پاسخ به این سؤال بر روی دکمۀ Yes کلیک کنید، فولدر مورد نظر نیز با همۀ محتویاتش از پنجرۀ Bin پاک می شود. همچنین اگر بر روی فولدر root کلیک راست کرده و از منوی باز شده، گزینۀ Delete All را انتخاب کنید، می توانید تمام محتویات فولدر root (حتی آیکون سکانس های آن) را به طور یکجا از پنجرۀ Bin پاک کنید. پس مواظب باشید که با این کار پروژۀ خود را از دست ندهید.

 


 

0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید