COLOR MATTE در نرم افزار ادیوس

Color Matte در نرم افزار ادیوس به آموزش کار با بخش کالر مت یا صفحه رنگی در نرم افزار ادیوس می پردازد و به شما به روشی ساده در مورد چگونگی ایجاد لایه های رنگی در پروژه نرم افزار ادیوس کمک میکند.

COLOR MATTE در نرم افزار ادیوس

 

Color Matte در نرم افزار ادیوس

وارد کردن کلیپ رنگی (Color Matte) به پنجرۀ Bin

به چند شیوۀ زیر می توانید یک کلیپ رنگی را به مدت پنج ثانیه به پنجرۀ Bin وارد کنید:
1- در محیط خالی پانل سمت راست پنجرۀ Bin کلیک راست کرده و از داخل منوی باز شده، گزینه های New Clip >> Color Matte انتخاب کنید.
2- در بالای پنجرۀ Bin بر روی دکمۀ New Clip کلیک کنید و از داخل منوی باز شده، گزینۀ Color Matte را انتخاب کنید.
3- دستور Clip >> Create Clip >> Color Matte را اجرا کنید.

 

Color Matte در نرم افزار ادیوس

Color Matte در نرم افزار ادیوس

 

در هر سه حالت بالا، Color Matte به شکل بالا باز می شود، در مستطیل Colors این پنجره می توانید عدد 1 تا 4 را وارد کنید تا کلیپ رنگی با چهار رنگ ایجاد شود.
اگر می خواهید کلیپ تک رنگی را ایجاد کنید در این قسمت، عدد 1 را وارد کنید؛ سپس بر روی اولین مربعِ سیاه رنگ سمت چپ این پنجره، کلیک کرده و از داخل پنجرۀ Color Select یک رنگ قرمز را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمۀ OK این پنجره کلیک کنید، در پایان بر روی دکمۀ OK پنجرۀ Color Matte نیز کلیک کنید.

 

Color Matte

Color Matte

در نتیجه یک کلیپ قرمز به پنجرۀ Bin اضافه می شود. حالا اگر بر روی این کلیپ رنگی در پنجرۀ Bin کلیک کرده و آن را انتخاب کنید، سپس دکمۀ Enter صفحه کلید را فشار دهید، این کلیپ رنگی در مونیتور منبع نمایش داده می شود.

درس قبل : COLOR BARS در ادیوس

شما می توانید این کلیپ رنگی را از پنجرۀ Bin بکشید و بر روی یکی از تراک های پنجرۀ تایم لاین رها کنید تا بتوانید تصویر آن را در مونیتور برنامه نمایش داده و ببینید.
شایان ذکر است که اندازۀ پیش فرض کلیپ رنگی در پنجرۀ تایم لاین، پنج ثانیه است، اما شما می توانید به وسیلۀ نشانگر ماوس، طول آن را به هر اندازه که می خواهید افزایش یا کاهش دهید. اگر قصد دارید یک کلیپ چهار رنگ ایجاد کنید، ابتدا در مستطیل Color پنجرۀ Color Matte عدد 4 را وارد کنید، سپس چهار بار متوالی بر روی مربع های رنگ کلیک کنید و هر بار، از داخل پنجرۀ Color Select یک رنگ دلخواهی را انتخاب کرده و بر روی دکمۀ OK این پنجره کلیک کنید و در پایان بر روی دکمۀ OK پنجرۀ Color Matte نیز کلیک کنید، در نتیجه یک کلیپِ چهار رنگ در پنجرۀ Bin ظاهر می شود.

برای تغییر جهت رنگ ها، به وسیلۀ نشانگر ماوس، بر روی نوک پیکان واقع در سمت راست پنجرۀ Color Matte کلیک کرده و آن را به هر جهت که مایلید بچرخانید؛ در نتیجه علاوه بر بر آنکه اعداد مستطیل Direction تغییر می کند، جهت رنگ های کلیپ چهار رنگ در قاب نمایش مونیتور منبع نیز تغییر می کند. در پایان بر روی دکمۀ OK پنجرۀ Color Matte کلیک کنید.

 

RIAL 20,000 – خرید

 

منبع : گراس والی – باز نویسی و تنظیم : لیناسافت


 

0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید