آموزش ادیوس FIELD EDITING

آموزش ادیوس Field Editing از منوی فایل به بررسی دقیق سه گزینه Check Out,Check in اشاره می کند که با عملکرد و نحوه اثر آن در روی ادیت های نرم افزار ادیوس بیشتر آشنا خواهید شد. با استودیو فلورانس همراه باشید.

آموزش ادیوس FIELD EDITING

 

 

آموزش ادیوس Field Editing منوی فایل

گزینۀ Field Editing:

با استفاده از این گزینه می توانید پروژه خود را جابجا کرده و در کامپیوتر دیگری مورد بررسی قرار دهید.

برای مثال، شما می توانید خروجی پروژه ای که قبلاً با یک PC ادیت کرده اید را به صورت محدود در یک Laptop مورد بررسی قرار داده و آن را کنترل کنید، در هنگام استفاده از Field Editing پنجره ای ظاهر شده که در آن، یک پیام برای جلوگیری از ویرایش های تکراری پروژه نمایش داده می شود.

برای جابجایی پروژه، از این کامپیوتر به کامپیوتر دیگر ابتدا باید فایل های Checkout را بسازید. به این منظور، به منوی File رفته و نشانگر ماوس را بر روی گزینۀ Field Editing نگه دارید تا منوی زیر مجموعۀ آن به شکل زیر باز شود:

آموزش ادیوس Field Editing منوی فایل

آموزش ادیوس Field Editing منوی فایل

  • Check Out:

آموزش ادیوس Field Editing برای ساختن فایل های Checkout به منوی فایل رفته و نشانگر ماوس را بر روی گزینۀ Field Editing نگه دارید و از منوی باز شده، گزینۀ Check Out را انتخاب کنید تا پنجرۀ Check Out به شکل بالا باز شود.

درس قبل : روش تهیه خروجی aaf

در این پنجره باید نام و مقصد فایل های Check Out را تعیین کنید. برای این کار، بر روی دکمۀ Browse کلیک کرده و در پنجرۀ Browse For Folder محل ذخیره سازی پروژه و کلیپ های منبع آن (Check Out) را تعیین کنید (برای مثال می  توانید فلاش مموری خود را به عنوان محل ذخیره سازی فایل های Check Out‌تعیین کنید).

  • گزینۀ Create Folder with the project name

با علامت دار کردن گزینۀ Create Folder with the project name یک فولدر همنام پروژۀ شما نیز در مقصد (برای مثال در فلاش مموری) ایجاد می شود. در کادر Comment می توانید توضیحاتی را دربارۀ فایل های Check Out تایپ کنید تا بعداً بتوانید اطلاعات آن را در پنجرۀ Properties مشاهده کنید.

در مقابل گزینۀ Drive Space می توانید مقدار حجم مورد نیاز برای ذخیره سازی فایل های Check Out‌را مشاهده کنید (اینکه فایل های Check Out‌ ایجاد شونده، چه مقدار از درایو مورد نظر را اشغال خواهند کرد).

  • گزینۀ Proxy

با علامت دار کردن گزینۀ Proxy فایل های Proxy تولید شده نیز به طور خودکار در مقصد (محل ذخیره سازی فایل های Check Out) جمع آوری می شوند.

  • گزینۀ HiRes

با علامت دار کردن گزینۀ HiRes منبع اصلی فایل های پروژه نیز در مقصد، جمع آوری و ذخیره می شوند (در این قسمت اگر گزینۀ Entire را علامت دار کنید، منبع اصلی تمام فایل های پروژه در مقصد کپی می شوند و اگر گزینۀ Check out only the area used in timeline را علامت دار کنید فقط منبع اصلی کلیپ های استفاده شده در پنجرۀ تایم لاین در مقصد کپی می شوند.)

اگر قبلاً در پنجرۀ تایم لاین کلیپ های سه بعدی (Stereoscopic) را ادیت کرده باشید، در این صورت در پنجرۀ Check Out‌نیز یک گزینه با نام Copy only L clip for stereo clip ظاهر می شود.

علامت دار کردن این گزینه موجب می شود که فایل های Left کلیپ های سه بعدی نیز در فولدر مقصد (Check Out) کپی شوند، با علامت دار کردن R & L هر دو کلیپ سه بعدی R & L به صورت یک فایل، در فولدر مقصد گنجانده می شود.

  • گزینه Check Out Target

در قسمت Check Out Target می توانید تعیین کنید که کلیپ های چگونه در مقصد جمع اوری می شوند. با علامت دار کردن گزینۀ Only timeline (Opend Sequence) فقط کلیپ های موجود پنجرۀ تایم لاین در مقصد جمع آوری می شوند، اما علامت دار کردن گزینۀ All موجب می شود که تمام کلیپ های موجود در پنجرۀ تایم لاین و پنجرۀ Bin در مقصد جمع آوری شوند.

پس از آنکه تنظیمات مورد نظر را در پنجرۀ Check Out‌انجام دادید، در پایان بر روی دکمۀ OK این پنجره کلیک کنید و در پاسخ به سؤال پنجرۀ کوچک Edius بر روی دکمۀ Yes کلیک کنید، در نتیجه پنجرۀ Check Out‌ باز شده و ساخته شدن فایل های CeckOut آغاز می شود.

مشاهده نتیجه خروجی تهیه شده به روش Field Editing

آموزش ادیوس Field Editing : هنگامی که نشان دهندۀ پیشرفت ساخت فایل های CeckOut به 100% رسید، علاوه بر آنکه فایل های Checkout ساخته می شود و در فولدر مقصد ذخیره می شوند، نرم افزار ادیوس نیز بسته شده و پنجرۀ Start Project باز می شود، در این پنجره بر روی نام پروژۀ خود دابل کلیک کنید، در نتیجه پنجرۀ Check Out Status به شکل زیر باز می شود:

در قسمت Details این پنجره، پس از آنکه اطلاعات مربوط به فایل های Checkout را مشاهده کردید، حالا اگر بر روی دکمۀ Undo Check Out کلیک کنید و در پاسخ به سؤال پنجرۀ مربوطه، بر روی دکمۀ Yes کلیک کنید.

همان پروژۀ قبلی برایتان باز می شود. امام اگر بر روی دکمۀ Open as read-only این پنجره کلیک کنید، به محض آنکه پروژه باز شد، باید دکمه های Ctrl + S صفحه کلید را فشار داده و در پاسخ به سؤال پنجره های Edius بر روی دکمۀ OK کلیک کنید و در پنجرۀ Save As نام جدیدی را برای پروژۀ خود وارد کرده و بر روی دکمۀ Save کلیک کنید.

از این پس، پروژۀ شما به همراه کلیپ های منبع آن، در یک پوشۀ مشخصی (برای مثال در یک فلاش مموری) جمع آوری شده و در هنگام ادیت می توانید به جای فایل های منبع اصلی، از فایل های پروکسی (Proxy files) استفاده کنید.

شما همچنین می توانید اطلاعات دقیق کلیپ های پرداخت شده (Checkout) را مشاهده کنید. برای این کار، بر روی کلیپ های پنجرۀ تایم لاین یا پنجرۀ Bin کلیک راست کرده و از منوی باز شده، گزینۀ Properties را انتخاب کنید و در زبانۀ Check Out info آدرس و محل قرارگیری منبع فایل های Checkout‌و نوع کلیپ (Proxy/high-resolution) را مشاهده کنید.

  • گزینۀ Check in:

آموزش ادیوس Field Editing اگر قبلاً بوسیلۀ گزینۀ Checkout (گزینۀ قبلی) منابع کلیپ های پروژۀ خود را در یک پوشۀ مستقل (مثل هارد یا فلاش مموری) ذخیره کرده اید، این گزینه فعال و روشن شده و حالا می توانید با استفاده از گزینۀ Check in پروژۀ خود را در کامپیوتر دیگری مورد بررسی قرار دهید.

برای مثال، شما می توانید خروجی پروژه ای که قبلاً با یک PC ادیت کرده اید را به صورت محدود در یک Laptop مورد بررسی قرار داده و پس از وارد کردن فایل های پروکسی (Proxy files) آنها را ادیت کنید. به این منظور، یکی از روش های زیر را اجرا کنید:

الف- اگر قبلاً بوسیلۀ گزینۀ Check Out ایل های Check Out را ساخته و در فولدر مقصد ذخیره کرده اید، به محض باز کردن نرم افزار ادیوس، پنجرۀ Check Out Status باز می شود:

دراین چنجره بر روی دکمۀ Check in کلیک کنید، در نتیجه پنجرۀ Check in‌باز می شود.

ب- در پنجرۀ Check Out Status (شکل بالا) بر روی دکمۀ Open as read-only کلیک کنید و پس از باز شدن پروژه، به منوی File رفته و نشانگر ماوس را بر روی گزینۀ Field Editing نگه دارید. از منوی باز شده، گزینۀ Check In را انتخاب کنید، در نتیجه پنجرۀ Check in‌باز می شود.

در پنجرۀ Check in‌بر روی دکمۀ OK کلیک کنید، سپس در پاسخ به سؤال پنجرۀ کوچک Edius بر روی دکمۀ OK کلیک کنید. در نتیجه پروژۀ مورد نظر قبلی، با تمام جزئیات ویرایش شده اش باز می شود، در پایان دکمه های Ctrl + S صفحه کلید را فشار داده و پروژه را Save کنید.

… خاطر نشان می شود که پروژۀ (Checkout) نمی تواند تغییر نام پیدا کند، حتی اگر بخواهید آن را با نام دیگری Check in‌کنید.

 

0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید