مشکل پخش فیلم از روی فلش در تلویزیون

مشکل پخش فیلم از روی فلش در تلویزیون

مشکل پخش فیلم از روی فلش در تلویزیون به بررسی چگونگی رفع مشکل عدم پخش نشدن درست فیلم ها از روی مموری یا حافظه فلش در تلویزیون می باشد که به شما کمک میکند تا بتوانید به سادگی هر چند تعداد ویدیو تبدیل شده با نرم افزار ادیوس را در تلویزیون های خانگی از روی حافظه پخش کنید.

مشکل پخش فیلم از روی فلش در تلویزیون

یکی از چالش های مهم و بحث بر انگیز فعالیت جدید کاربران نرم افزار ادیوس پخش ویدیو و فیلم های رندر شده از روی فلش در تلویزیون بدون مشکل در خشک کردن و درست پخش کردن فیلم ها می باشد.

از آنجاییکه که مارک های تلویزیون خانگی اکثرا از جنس های چینی بی کیفیت می باشد و چندان قدرتی در پخش تایم زیاد از روی مموری ها ندارند متاسفانه مشتریان توقع دارند تلویزیون خودشان بتواند فیلم هایی با هر زمان لازم را بدون مشکل پخش کنند.

در مارک تلویزیون های سونی و برخی از مدل های سامسونگ تلویزیون های قدرتمندی وجود دارد که این مشکل را ندارد اما اینجا بحث ما درباره تلویزیون های معمول 32 تا 48 اینچ خانگی در سطح متوسط می باشد.

وقتی شما فیلمی را تدوین و آماده پخش می کنید دو راه برای نمایش وجود دارد. انتقال به روی دیسک ( DVD & BR ) یا انتقال روی هارد و فلش مموری در روش انتقال روی دیسک باید مراحل رایت را برید جلو که چندان مشکلی وجود ندارد ولی باید دقت کنید شخص شما قابلیت و دستگاه پخش چنین دیسک هایی را داشته باشد.

در روش دوم انتقال روی فلش و هارد بیشترین خواسته مشتریان به دلیل استفاده از امکانات پخش فیلم تلویزیون خانگی خود می باشد. که تمرکز ما روی همین نکته مهم می باشد. بسیاری از تدوینگران عزیز دیدم فیلم های خود را با زمان های بیشتر از 90 و در حد 90 دقیقه روی فلش مموری کپی و انتقال می دهند و به مشتری روی فلش ارایه می دهند.

مشکلی که در رویه این دوستان وجود دارد این است که برخی از تلویزیون ها ممکن است قادر به پخش چنین زمانی با این حجم انتقال دیتا نباشد و مشکل خشک شدن و عدم پخش یا به هم خوردن سینک صدا و تصویر یا حتی سوختن فلش را ممکن است در پی داشته باشد! حالا چرا؟

ما می دانیم برای تبدیل فیلم با کیفیت بالا از دو فرمت mp4  یا mpeg2  از ادیوس استفاده می کنیم. فرمت Mpeg2 همان نسخه فشرده و با کیفیت بالا و بهینه شده معمول DVD قدیمی می باشد که تمامی دستگاه های جدید قادر به پخش این فرمت تصویری را دارا می باشند.

مطلب پیشنهادی : آموزش تهیه خروجی صدا برای دوبله در ادیوس

نسخه بلو ری یا mp4 هم تنها در دستگاه های پخش پشتیبان شده این فرمت که اکثر تلویزیون های lcd جدید از این امکان پخش بهره مند هستند قابل پخش می باشد که بهتر است از این نسخه فعلا دوری کنید چرا که ممکن است فرمت پخش شما در هر دستکاهی قابل پخش نباشد. پس همان روش mpeg2  را برای پخش خانگی استفاده کنید.

شکل زیر روش تبدیل و تهیه خروجی با دو کیفیت معمول سینمای خانگی را نشان می دهد.

مشکل پخش فیلم از روی فلش در تلویزیون

مشکل پخش فیلم از روی فلش در تلویزیون


روش حل مشکل :

پیشنهاد می کنیم تایم ویدیو های خود را روی زمان 60 دقیقه تهیه کنید و بیشتر از این تایم سعی کنید جلو نرود. با توجه به پردازش ضعیف برد فلش های مموری در زمان پخش بالا این دستگاه گرم شده و کیفیت خود را از دست می دهد و باید سرد شده و مجدد پخش شود.

متاسفانه عدم استاندارد تلویزیون های بی کیفیت ال جی و سامسونگ ارزان که در خانه ها موجود است باعث این مشکل می باشد و بهتر است برای رفع این مورد از همین روش استفاده شود.

اگر تایم شما دو ساعت بود به دو خروجی 1 ساعته تبدیل و روی هارد منتقل کنید. در پخش های کوتاه این مشکل حل می شود و حتما به مشتری خود بسپارید از آنجاییکه که در پخش طولانی دیدی فیلم بریده بریده یا استوپ می شود بهتر است فلش را خارج کرده و بعد از 5 دقیقه مجددا به دستگاه وصل و ادامه پخش را انجام دهید.

راه حل دوم :

روش دومی که ما برای رفع این مشکل روی دستگاه ها امتحان کردیم گذاشتن فلش مموری روی دستگاه گیرنده دیجیتال یا ویدیو پخش مجهز به سیستم فلش خوان می باشد که از کیفیت و برد بیشتری نسبت به تلوبزیون برخوردار می باشد لذا بهتر است برای پخش در صورت مشکل از این دستگاه ها که متصل به تلویزیون است استفاده شود.

چنانچه شما هم مراحلی ار تست کردید و راه حل دیگه ای برای این کار دارید در بخش نظرات مطرح کنید.

  • لیناسافت مرجع دانلود افکت صوتی و سورس های ویدیویی تدوین فیلم و آهنگ های عروسی
3.4/5 (5 Reviews)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید