آموزش جستجوی فایل در ادیوس

آموزش جستجوی فایل در ادیوس به شما کمک میکند تا با روش های جستجوی کلیپ و فایل در ادیوس ،کلیپ و هر عنصر عکس و فیلم که در نرم افزار ادیوس در بخش های مختلف مانند پنجره بین،تایم لاین استفاده کرده اید را یاد بگیرید.

آموزش جستجوی فایل در ادیوس

 

 

روش های جستجوی کلیپ و فایل در ادیوس

برای جستجوی یک تصویر یا صدا در پنجرۀ Bin ابتدا بر روی فولدر root در پانل سمت چپ پنجرۀ Bin کلیک کرده و آن را انتخاب کنید، سپس یکی از روش های زیر را اجرا کنید:

۱- در محیط خالی پانل سمت چپ پنجرۀ Bin کلیک راس کرده و از منوی باز شده گزینۀ Search را انتخاب کنید.


 

آموزش جستجوی فایل در ادیوس

 

۲- بر روی دکمۀ Search واقع در بالای پنجرۀ Bin کلیک کنید.

۳- ابتدا بر روی پنجرۀ Bin کلیک کرده و آن را انتخاب کنید، سپس دکمه های Ctrl + F صفحه کلید را فشار دهید. در هر سه حالت بالا، پنجرۀ جستجوی تصویر به نام Bin search به شکل زیر باز می شود.

جهت دسترسی به درس قبل : ذخیره کردن فضای BIN در ادیوس

آموزش جستجوی فایل : در منوی باز شوی Category این پنجرۀ می توانید تعیین کنید که عملیات جستجو بر اساس چه چیزی انجام شود . انتخاب پیش فرض این منو، گزینۀ Clip Name است و به معنی آن است که جستجو بر اساس نام کلیپ ها صورت گیرد.

شما می توانید در کادر Text این پنجره، اسم کلیپ جستجو شونده را تایپ کرده و دکمۀ Enterصفحه کلید را فشار دهید (و یا بر روی دکمۀ Add کلیک کنید) در نتیجه یک فولدر با نام Search results در زیر شاخۀ فولدر root در پنجرۀ Bin ایجاد شده و کلیپ مورد نظر نیز در آن ظاهر می شود.

 

Search results

 

با علامت دار کردن گزینۀ Match case می توانید تعییین کنید که آیا تفاوتی بین حروف بزرگ و کوچک اسم کلیپ جستجو شونده وجود داشته یا نداشته باشد. با علامت دار کردن گزینۀ Search only current folder root  می توانید تعیین کنید که فقط محتویات فولدر جاری جستجو شود.

هنگامی که این پنجره باز است، شما می توانید بر روی فولدرهای پانل سمت چپ پنجرۀ Bin کلیک کرده و جستجو را فقط در همان فولدر منتخب انجام دهید. بنابراین اگر بر روی فولدر root کلیک کرده و آن را انتخاب کنید، پس می توانید جست و جوی خود را در کل فولدرهای موجود در پنجرۀ Bin انجام دهید.

اگر کراراً و به صورت پی در پی، در کادر Text این پنجره کلیپ های جستجو شونده را تایپ کرده  و دکمۀ Enter صفحه کلید را فشار دهید (و یا بر روی دکمۀ Add کلیک کنید) علاوه بر اینکه در کادر سمت راست این پنجره لیست کلیپ های جستجو شونده ظاهر می شوند، گزینه های And و Or را علامت دار کنید، تمام کلیپ های جستجو شونده به طور یک جا در پنجرۀ Bin ظاهر می شوند.

 

Search only current folder root

آموزش جستجوی فایل

به بیانی دیگر می توان گفت که با علامت دار کردن گزینۀ Add می توانید به طور پی در پی، نام کلیپ های مختلف را وارد کرده و لیستی از کلیپ های جستجو شونده را در کادر سمت راست این پنجره (شکل بالا) ایجاد کنید، سپس گزینۀ Or را علامت دار کنید تا کلیپ های جستجو شونده، بطور یکجا در فولدر Search results در زیر شاخۀ فولدر root ظاهر شوند.

 

 


 

0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید