کاربرد Track Sync Lock در ادیوس

کاربرد Track Sync Lock در ادیوس

کاربرد Track Sync Lock در ادیوس به بحث و بررسی کاربرد این گزینه در تایم لاین ادیوس می پردازد به به شما در مورد چگونگی کاربرد این گزینه توضیح کاملی ارایه خواهیم داد.

کاربرد Track Sync Lock در ادیوس

فرض کنید در حال تدوین فیلم در لایه های مختلفی هستید. یا در حال انتخاب بخش هایی از کلیپ ها در تایم لاین هستید و دوست دارید تصاویر را گلچین و بعد از اصلاح و برش کنار هم بچینید. مشکل از آنجا شروع می شود که وقتی بخواهید بدون جابجایی سایر لایه ها تعداد برش و فواصل را از بین ببرید و به هم الصاق کنید عمل نمی کند و باید بصورت تکی جابجا و کنار هم قرار دهید.

مطلب پیشنهادی دیگر : آموزش ادیوس گزینۀ Loudness Meter

بیاید این توضیح را با مثالی ساده بصورت ساده و تصویری برای شما آموزش دهیم.

فرض کنید یک پروژه ای داریم که شامل تعدادی لایه و موزیک روی هم قرار گرفته است. شکل زیر به شما توضیح می دهد که وقتی یکی از کلیپ ها را برش می دهیم و قصد داریم دیگر برش های کلیپ را کنار لایه حذف شده بچینیم گزینه Delet gap ( گزینه ای برای حذف فضای خالی بین کلیپ ها ) عمل نمی کند. مجبورا با کشیدن و جابجایی تک به تک به نتیجه می رسیم.برای حل این مشکل بایستی با غیر فعال کردن گزینه Track Sync Lock این مشکل را حل کنیم. برای این منظور روی لایه تایم لاین هر لایه ای که قصد دارید برای جابجایی استفاده کنید موسو نگهدارید و روی کادر آن کلیک کنید تا این گزینه غیر فعال شود.


برای جابجایی و حذف اتوماتیک می توانید گزینه Set Rippel Mod را فعال کنید تا اتوماتیک فضای خالی حذف و کلیپ ها به هم چب شود. شکل زیر

گزینه Set Rippel Mod در ادیوس

4/5 (1 Review)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید