آموزش ادیوس منوی Edit

آموزش ادیوس منوی Edit

آموزش ادیوس منوی Edit :یکی دیگر از منو های پر کاربرد نرم افزار ادیوس می باشد که در زمینه تدوین فیلم می تواند به شما در امر فرایند سریع تدوین فیلم در نرم افزار ادیوس کمک کند.

 

آموزش ادیوس منوی Edit

با کلیک کردن بر روی منوی ادیت گزینه های زیر مجموعۀ آن به شکل صفحۀ بعد باز می شود. در اینجا گزینه های مختلف این منو را به ترتیب از بالا به پایین توضیح می دهید:

 

 

 • گزینۀ Undo: اگر در هنگام کار با نرم افزار عملی را انجام داده اید و آن عمل مورد قبول شما نیست، با انتخاب این گزینه و یا فشردن دکمه های Ctrl + Z می توانید آن عمل را لغو کنید. با هر بار فشردن این دکمه ها موجب می شوید که عملیات انجام شده در نرم افزار، یک مرحله به عقب برگردد. خاطر نشان می شود که تعداد Ctrl + Z در هر پنجره متفاوت است.
 • گزینۀ Redo: هنگامی که عملیاتی را با دستور Undo لغو کردید و مجدداً خواستید به همان عملیات انجام شدۀ قبلی برگردید، گزینۀ Redo را انتخاب کنید و یا دکمه های Ctrl + Y صفحه کلید را فشار دهید. خاطر نشان می شود که تعداد Ctrl + Y در هر پنجره متفاوت است.
 • گزینۀ Cut: با انتخاب این گزینه و یا فشردن دکمۀ Ctrl + X صفحه کلید می توانید کلیپ های منتخب پنجرۀ تایم لاین را جای خود Cut کرده و در نقطۀ دیگری از تایم لاین Paste کنید.
 • گزینۀ Ripple Cut: با انتخاب این گزینه و یا فشردن دکمه های Alt + X صفحه کلید می توانید کلیپ های منتخب پنجرۀ تایم لاین را از جای خود Cut کرده و در نقطۀ دیگری از پنجرۀ تایم لاین Paste کنید تفاوت این گزینه با گزینه های قبلی (Cut) آن است که در این حالت، جای کلیپ های Cut خالی نمی ماند، یعنی کلیپ های بعدی سریعاً به کلیپ های قبلی می چسبند و جای خالی کلیپ های Cut شده را پر می کنند.

گزینۀ Copy: با انتخاب این گزینه و یا فشردن دکمه های Ctrl + Insert صفحه کلید می توانید کلیپ های منتخب پنجرۀ تایم لاین را کپی کرده و در نقطۀ دیگری از پنجرۀ تایم لاین Paste کنید. به این منظور، ابتدا بر روی یکی از کلیپ های پنجرۀ تایم لاین کلیک کرده و آن را انتخاب کنید.

سپس به منوی Edit رفته و گزینۀ Copy را انتخاب کنید و یا دکمه های Ctrl + C صفحه کلید را فشار دهید، آنگاه شاخص نمایش تصویر پنجرۀ تایم لاین را به مکان دیگری جابجا کرده و دکمه های Ctrl + V صفحه کلید را فشار دهید، در نتیجه آن کلیپ در مکان جدید Paste می شود.

شرح گرینه Past

گزینۀ Paste: با انتخاب این گزینه می توانید کلیپ های کپی شدۀ پنجرۀ تایم لاین را به شکل های مختلفی، در نقاط دیگر پنجرۀ تایم لاین Paste کنید. به این منظور، ابتدا یکی از کلیپ های پنجرۀ تایم لاین را کپی (Ctrl + C) کنید.

سپس شاخص نمایش تصویر پنجرۀ تایم لاین را به نقطۀ دیگری از پنجرۀ تایم لاین منتقل کنید (و یا بر روی یکی از کلیپ های پنجرۀ تایم لاین که در فاصلۀ دورتری قرار دارد کلیک کنید) آنگاه به منوی Edit رفته و نشانگر ماوس را بر روی گزینۀ Paste نگه دارید تا منوی زیر مجموعۀ آن به شکل زیر باز شود:

 1. Cursor: با انتخاب این گزینه و یا فشردن دکمه های Ctrl + V صفحه کلید، کلیپ شده، درست در نقطه ای که شاخص نمایش تصویر پنجرۀ تایم لاین (Cursor) قرار دارد Paste می شود.
 2. Clip In: با انتخاب این گزینه، کلیپ کپی شده، درست در نقطۀ آغاز کلیپ منتخب Paste می شود.
 3. Clip Out: با انتخاب این گزینه، کلیپ کپی شده، درست در نقطۀ پایانی کلیپ منتخب Paste می شود.

 

 

مطلب پیشنهادی : آموزش مقدماتی ادیوس شرح راست کلیک سمت چپ Bin

 

شرح گزینۀ Replace

 • گزینۀ Replace: با استفاده از این گزینه می توانید اطلاعات مختلف یک کلیپ را جایگزین (Replace) یکی دیگر از کلیپ های پنجرۀ تایم لاین کنید. به این منظور، ابتدا یکی ار کلیپ های پنجرۀ تایم لاین، که دارای افکت ها، ترانزیشن ها، کی فریم های صدا و کی فریم های تصویر ترانسپارنسی هستند را کپی (Ctrl + C) کنید.

سپس بر روی یکی دیگر از کلیپ هی پنجرۀ تایم لاین، کلیک کرده و ان را انتخاب کنید، آنگاه به منوی Edit رفته و نشانگر ماوس را بر روی گزینۀ Replace نگه دارید، در نتیجه منوی زیر مجموعۀ آن به شکل زیر باز می شود:

 1. All: با انتخاب این گزینه و یا فشردن دکمه های Ctrl + R صفحه کلید، تمام مشخصات کلیپ اول، مثل (نام، شکل، اندازه، افکت ها، کی فریم های صدا، کی فریم های Pannig صدا و کی فریم های ترانسپارنسی) ار روی کلیپ اول، بر روی کلیپ دوم منتقل شده و جایگزین (Replace) می شوند.
 2. Filter: با انتخاب این گزینه و یا فشردن دکمه های Alt + R صفحه کلید، افکت یا افکت های اعمال شده با تمام تنظیماتش، از روی کلیپ قبلی بر روی کلیپ بعدی کپی می شود.
 3. Mixer: با انتخاب این گزینه و یا فشردن دکمه های Shift + Ctrl + R صفحه کلید، کی فریم های ترانسپارنسی، یا ترانزیشن ها و یا افکت های اعمال شده، از قسمت Mixer کلیپ قبلی بر روی قسمت Mixer کلیپ بعدی منتقل شده و جایگزین می شوند.
 4. Clip: با انتخاب این گزینه و یا فشردن دکمه های Shift + R صفحه کلید، تمام مشخصات کلیپ قبلی مثل (شکل، نام و اندازه) جایگزین کلیپ بعدی می شود.
 5. Clip and Filter: با انتخاب این گزینه و یا فشردن دکمه های Shift + Alt + R صفحه کلید، تمام مشخصات کلیپ قبلی مثل (شکل، نام و اندازه) و نیز افکت های تصویری و صوتی کلیپ قبلی جایگزین کلیپ بعدی می شوند.
 • گزینۀ Delete: اگر این گزینه خاموش و غیر فعال بود، ابتدا بر روی یکی از کلیپ های پنجرۀ تایم لاین کلیک کرده و آن را انتخاب کنید و یا بوسیلۀ نشانگر ماوس به دور تعدادی از کلیپ های پنجرۀ تایم لاین مستطیلی بکشید (آنها را Block Select کرده و انتخاب کنید) سپس به منوی Edit رفته و گزینۀ Delete را انتخاب کنید، در نتیجه کلیپ یا کلیپ های منتخب، پاک شده و جای آن نیز خالی می ماند. (در این حالت، کلیپ های بعدی، به کلیپ قبلی نمی چسبند).

 

RIAL 60,000 – خرید

 

0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید