آموزش-تهیه-خروجی-صدا-برای-دوبله-در-ادیوس

آموزش تهیه خروجی صدا برای دوبله در ادیوس

آموزش تهیه خروجی صدا برای دوبله در ادیوس به بحث و بررسی چگونگی ایجاد و تهیه خروجی از لایه های صدا جهت ارسال به واحد دوبله می پردازد. همانطور که در جریان هستید برای فیلم های کیفیت دالبی لایه صوتی بصورت مجزا روی ویدیو صدا گذاری و با فرمت QuickTime یا H264 یا فرمت Avi به شرکت دوبله ارسال می شود. یا اینکه لایه صوتی بصورت جدا تهیه و روی فیلم میکس می شود.

آموزش تهیه خروجی صدا برای دوبله در ادیوس

اما اگر شما تدوینگر هستید و قصد دارید تا خروجی نهایی کار خود را به گونه ای تهیه کنید که قابلیت دوبله را داشته باشد باید به روش زیر عمل کنید. در این روش استودیو های دوبله می توانند موسیقی و افکت صوتی روی فیلم را با لایه صدای نریشن و گویش ها جدا کرده و دوبله فیلم را انجام دهند.

اما به چه روشی در ادیوس اینکار را انجام دهیم؟ سوالی که برخی از دوستان از ما پرسیده بودند و در این مطلب به آموزش آن می پردازیم.

ابتدا از بخش تنظیمات صدای مربوط به پروژه در نرم افزار ادیوس امکان 2 یا 5 کاناله بودن لایه های صوتی پروژه را مشخص کنید. برای کانل های 5 لایه داشتن کارت صوتی الزامی می باشد. اما برای لایه های 2 کاناله با هر سیستم به سادگی قابل انجام است. مطابق شکل زیر در پروژه باز شده روی آیکون فلاپی در تایم لاین کلیک و وارد تنظیمات پروژه  Project settings شوید.

 

آموزش ادیوس

آموزش ادیوس

 

در پنجره باز شده روی گزینه Change cureent setting … کلیک کنید تا لیست پریست و دیگر تنظیمات اصلی پروژه کاری شما باز شود.

 

تهیه خروجی صدا در ادیوس

 

در تنظیمات باز شده روی پریست های صوتی  Audio Preset کلیک کنید تا زیر مجموعه لیست کانال های صوتی برای شما باز شود. از گزینه باز شده کیفیت 48 هرتز روی دو کانال را انتخاب و اوکی کنید. ( اینکار را قبل از ایجاد پروژه هم می توانید انجام دهید )

 

پریست صوتی ادیوس

پریست صوتی ادیوس

سپس مطابق ویدیوی آموزشی و تکنیک های آن نسبت به تنظیم کال ها اقدام و خروجی را تهیه کنید. برای دسترسی به ویدیو داشتن یکی از عضویت ها های آموزشی الزامی می باشد.

 

 

دانلود پروژه و فیلم آموزشی 

 

 

 

 

4.3/5 (3 Reviews)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید