آموزش ادیوس گزینۀ Loudness Meter

آموزش ادیوس گزینۀ Loudness Meter جهت تنظیم میزان بلندی صدا و اندازه گیری آن به کار می رود . این گـزینه در استودیو های حرفه ای صدا و بخش صداگذاری کاربرد دارد که در ادامه مطلب بشتر به این مبحث می پردازیم.

آموزش ادیوس گزینۀ LOUDNESS METER

 

آموزش ادیوس گزینۀ Loudness  Meter

گـزینۀ Loudness  Meter :

با انتخاب این گزینه می توانید بلندی سطح صدای کلیپ های پنجرۀ تایم لاین را اندازه گیری کرده و نمایش دهید. برای این کار، به منوی View رفته و گزینۀ  Loudness Meter را انتخاب کنید، در نتیجه پنجرۀ Loudness  Meter به شکل بالا باز می شود.

با استفاده از این پنجره می توانید بلندی صدای کلیپ های پنجرۀ تایم لاین را اندازه گیری کرده و سطح صدای آنها نمایش دهید و در صورت نیاز، مجدداً سطح صدای کلیپ های ادیت شدۀ پنجرۀ تایم لاین را به صورت استاندارد تنظیم کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سطح صدا از این لینک دیدن کنید.

 

آموزش ادیوس گزینۀ Loudness Meter

برای نمایش سطح صدای کلیپ های پنجرۀ تایم لاین، از مراحل زیر پیروی کنید:

1- اهرم افقی پیمایش (Scroll Bar) این پنجره را تا انتها به سمت چپ بکشید تا شاخص نمایش تصویر، به ابتدای پنجرۀ تایم لاین منتقل شود.

2- ابتدا بر روی دکمۀ Start و سپس بر روی دکمۀ Play این پنجره کلیک کنید، هنگامی که شاخص نمایش تصویر به انتهای پنجرۀ تایم لاین رسید نمایش صدا و تصویر در مونیتور برنامه متوقف می شود، حالا اگر اهرم افقی پیمایش (Scroll Bar) این پنجره را به سمت چپ و راست بکشید، می تواتنید مقدار عددی و نیز نمودار بلندی سطح صدای کلیپ های پنجرۀ تایم لاین را در دو کادر نمایش (سنجشگر و نمودار) مشاهده کنید:

 

 Loudness Meter

اگر قبلاً ورودی و خروجی را برای خط کش پنجرۀ تایم لاین تعیین کنید، سپس گزینۀ In/Out را علامتدار کرده و بر روی دکمۀ Start کلیک کنید، در نتیجه بلندی صدای نقطۀ ورودی تا نقطۀ خروجی پنجرۀ تایم لاین اندازه گیری می شود. با کلیک کردن بر روی دکمۀ Reset اندازه گیری های قبلی از حافظه نرم افزار پاک می شود.

3- پس از آنکه سطح صدای کلیپ های پنجرۀ تایم لاین را اندازه گیری کردید، در پایان بر روی دکمۀ OK پنجرۀ Loudness Meter کلیک کنید تا اندازه گیری های سطح صدا ثبت شود.

 

0/5 (0 Reviews)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید